• мърсисайд

И двата гола в мача паднаха през първото полувреме

Без победител в мърсисайдското дерби - 1
Снимка: БТА/ AP

Мърсисайдското дерби между Евертън и Ливърпул от осмия кръг на английското първенство завърши при равенство 1:1.

Дани Ингс даде преднина на гостите в 41-ата минута, а в заключителните секунди на първото полувреме Ромелу Лукаку изравни.

През второто полувреме не паднаха повече попадения на „Гудисън парк“.

„Карамелите“ се изкачиха на шесто място във временното класиране с актив от 13 точки, докато Ливърпул е десети с 12 точки.

В 18:00 часа започва другото дерби на кръга между тимовете на Арсенал и Манчестър Юнайтед.