• бенфика-
  • непобеден-
  • шампионската лига

Астана остана непобеден на сяоя земя след трите ремита

Отборът на Астана постигна пореден добър резултат в Шампионската лига. Възпитаниците на българския наставник Мъри Стоилов направиха трето реми от три мача на своя земя след като се пребориха за точката срещу Бенфика в срещата между двата тима от 5-я кръг на надпреварата, завършила при резултат 2:2.

Нещо повече, казахстанците поведоха с 2:0 до средата на първата част, но изтърваха комфортния си аванс и изпуснаха шанса си за още по-голяма сензация.

Още в 12-ата минута Жуниор Кабананга центрира по отличен начин към Патрик Твумаси, който с глава не остави шансове на Жулио Сезар.

В 31-ата минута Астана даже удвои преднината си. При едно изпълнение на фаул Марин Аничич отклони топката с гръб и тя влезе за втори път във вратата на португалците.

До 40-ата минута Бенфика установи контрол над мача и все пак върна един гол до почивката. Точен бе Хименес с глава след подаване на Жонас.

През втората част португалците взеха инициативата, но трудно създаваха опасности пред вратата ма Астана. Все пак в 72-ата минута гостите успяха да изравнят. Отново точен бе мексиканецът, който засече в мрежата пас по земя на Андре Алмейда.

До края на двубоя португалците настървено гонеха пълния обрат, но до такъв не се стигна и Астана на Мъри Стоилов остана непобеден при първото си в историята участие в груповата фаза на Лигата на богатите.