• левски-
  • развихри-
  • славия

Сините победиха с 2:0

Левски успя да спечели с 2:0 домакинството си срещу Славия в мач от 17-тия кръг на А група.

В 20-та минута Милиев изведе по прекрасен начин Бедоя, но вратаря Кирев изби топката от краката му. Кълбото попадна в Прохазка, който с прехвърлящ удар намери oпразнената врата за 1:0. В 41-та минута Минев намери добре Бедоя, който пусна хитър пас към Де Нойер. Холандецът отправи прецизен шут, с който отбеляза за 2:0.

След тази победа Левски се върнаха на върха в класирането с актив от 34 точки. Сините имат преднина от 3 точки пред Литекс и Лудогорец. Славия е на 6-то място с 22 точки.