Българското дерби в Русия завърши без победител

• москва-
  • благой-
  • ивелин попов-
  • премиер лига

"Българското" дерби в руската Премиер лига между съставите на Рубин (Казан) и Спартак (Москва) завърши без победител. В мач от 17-тия кръг, двата тима завършиха наравно - 2:2.

За домакините цял мач игра Благой Георгиев, а за московчани пълни 90 минути записа националът ни Ивелин Попов.

През първото полувреме зрителите на "Казан Арена" не видяха попадения. Въпреки това, Зе Луиш даде преднина на Спартак в 51-ата минута. В 70-ата Марко Девич изравни за домакините. Пет минути след това обаче Куинси Промес изпълни дузпа и отново изведе столичния отбор напред в резултата. В добавеното от съдията продължение Соломон Кверквелия оформи крайното 2:2, измъквайки точката за Благой Георгиев и компания.

Спартак (Москва) е на пето място във временното класирането с 27 точки, докато Рубин е девети с 20 пункта.