• наполи-
  • интер

В друг мач от Серия А, Сасуоло препъна Фиорентина - 1:1

Наполи "приземи" Интер и излезе на върха - 1

Наполи победи Интер с 2:1 като домакин в мач от 14-тия кръг на италиаската Серия "А". Успехът изкачи домакините на първо място във временното класиране, за сметка на "нерадзурите", които останаха втори.

И двете попадения за "неаполитанците" отбеляза звездата на тима Гонсало Игуаин. Аржентинецът се разписа във 2-рата и 62-рата минути на мача. В 67-та Адем Ляич върна един гол за гостите от Милано.

Интер игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Юто Нагатомо бе изгонен в 45-тата минута с втори жълт картон.

Наполи се намира на върха във временното класиране с 31 точки. Интер е втори с точка по-малко.