Олимпиакос удари Химки в Евролигата

• олимпиакос-
  • химки-
  • евролигата

Баскетболният Олимпиакос се наложи при домакинството си на БК Химки (Московски регион) с 89:77 в двубой от XI кръг на Топ 16.

„Червено-белите” не достигнаха лесно до победата, след като на два пъти в мача изоставаха с двуцифрен аванс. Още през втората четвърт БК Химки поведе с 39:27, но до почивката домакините успяха да стопят разликата до пет точки – 38:43.

В третата четвърт Химки отново се откъсна напред – 56:44, но оттук до края на мача баскетболистите на Олимпиакос демонстрираха отлична защита, а в нападение Принтезис, Хакет и Спанулис се развихриха и след серия от 42:15, Олимпиакос достигна заслужено до победата - 89:77.

Над всички в селекцията на „червено-белите” бе Гиоргиос Принтезис, който наниза 30 точки и овладя 9 борби, Василис Спанулис и Даниел Хакет вкараха по 14 точки всеки, а Отело Хънтър завърши с „дабъл-дабъл” – 10 точки и 10 борби.

Тайрис Рийс отбеляза 14 точки за руснаците, Джеймс Аугустин и Сергей Моня добавиха съответно по 13 и 12 точки, а Алексей Швед и Зоран Драгич вкараха по 11 точки.