Фурорът продължава: Лестър унижи и Манчестър Сити

• раниери-
  • хут-
  • марез
Фурорът продължава: Лестър унижи и Манчестър Сити - 1

Отборът на Лестър продължава с фантастичното си представяне във Висшата английска лига. В двубой от 25-тия кръг, "лисиците" победиха Манчестър Сити като гост с 3:1, давайки нова сериозна заявка за титлата.

Възпитаниците на Клаудио Раниери откриха резултата още в 3-тата минута на двубоя чрез опитния защитник Робърт Хут, който засече центрирана топка в малкото наказателно поле. След това Лестър се дръпна в защита, чакайки на контраатака. Планът за пореден път сработи страхотно и в началото на втората част Риад Марез удвои. Робърт Хут направи резултата класически в 60-тата минута, вкарвайки с глава. Минути преди последния съдийски сигнал Серхио Агуеро върна почетно попадение, но за повече домакините нямаха сили.

Така Лестър запази първото си място в класирането и дори увеличи преднината си пред втория - именно Манчестър Сити. "Лисиците" оглавяват таблицата с 53 точки, докато съставът на Мануел Пелегрини остава с 47.