• титлата

Гол в 95-ата минута попари лисиците и върна Венгер в битката за титлата

Арсенал приземи Лестър след драматичен обрат - 1
Снимка: БТА/АП

Походът на Лестър към трофея във Висшата лига на Англия най-накрая бе осуетен. Арсенал прие на своя "Емирейтс" приятната изненада на сезона и след драматичен обрат пречупи съпротвата на Варди и компания с 2:1.

"Лисиците" изиграха пореден качествен мач и, макар лекото игрово превъзходство на Арсенал през първата част, съумяха да се оттеглят с преднина до почивката.

Две минути преди края на полувремето Лоран Кошчиелни извърши грубо нарушение срещу Канте в центъра на терена, но Аткинсън правилно даде авантаж. Топката стигна до Варди, който нахлу на скорост в наказателното поле, където Начо Монреал протегна крак. Нападателят пусна топката напред, потърси контакта със съперника си и падна. Аткинсън посочи бялата точка въпреки резонните протести на Монреал. Потърпевшият бе безкомпромисен при изпълнението на дузпата, давайки аванс на Лестър.

През втората част в 54-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Дани Симпсън получи втори жълт картон. Това се оказа решаващо за послесващият развой на двубоя и Арсенал драматично стигна до пълен обрат.

Домакините се възползваха от численото си превъзходство и в 70-ата минута Тио Уолкот, който се появи като резерва, изравни. Белерин центрира отдясно, Жиру свали много добре с глава към английския национал, който простреля отблизо Шмайхел.

Попадението още повече амбицира домакините и те се хвърлиха в търсене на победния гол. Той обаче не се виждаше тъй като играчите на Лестър се бранеха добре, а Шмайхел отразяваше всеки удат.

Така се стигна до петата минута на добавеното време,когато домакините получиха правото да изпълнят свободен удар. Йозил центрира в наказателното поле, а Уелбек, който се появи в игра в 83-ата минута, засече с глава за крайното 2:1, взривявайки трибуните.

Въпреки болезненото поражение Лестър остава на върха в класирането с актив от 53 точки, а Арсенал вече е втори с 51.

Манчестър Сити и Тотнъм излизат един срещу друг на "Етихад Стейдиъм" по-късно днес и могат да пренаредят класирането между второ и четвърто място.