• хаан-
  • титла

Баварците ще трябва да изчакат още една седмица, за да станат шампиони

Мьонхенгладбах отложи празника на Байерн - 1

Байерн Мюнхен пропусна да подпечата спечелването на рекордна четвърта поредна титла в Бундеслигата, завършвайки 1:1 с Борусия Мьонхенгладбах в мач от 32-ия кръг този сезон. Момчетата на Пеп Гуардиола откриха резултата още в самото начало чрез Томас Мюлер, който се разписа с глава от десетина метра, оформяйки 20 гола в първенството през кампанията.

Двайсетина минути преди края на редовното време Гладбах заслужено изравни резултата чрез Андре Хаан, който пропусна да отбележи малко по-рано. Така Борусия няма загуба в последните си 4 мача с Байерн, в които е записал две ремита и две победи.

Така Байерн събра 82 точки и води с пет на втория в таблицата Борусия Дортмунд. Борусия Мьонхенгладбах е четвърти с 49 пункта. Идната седмица баварците ще имат нов мачбол, при гостуването си на Инголщадт.