Тоти вдъхнови Рома за обрат срещу Дженоа

• рома-
  • тоти-
  • дженоа

"Римските вълци" обърнаха Дженоа и победиха с 3:2, големият лидер вкара страхотен гол

Тоти вдъхнови Рома за обрат срещу Дженоа - 1

Рома постигна инфарктна победа след обрат с 3:2 над Дженоа в среща от 36-ия кръг на Серия "А", която се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа. Мачът бе изпълнен с обрати, а зрителите се насладиха на истински футболен спектакъл.

Първо Салах даде аванс на Рома в 6-ата минута, а точно седем след това Тахсидис изравни. В 65-ата минута Паволети направи обрата пълен, но живата легенда Тоти изравни с фантастичен гол в 77-ата минута. В 87-ата минута Ел Шаарави направи обрата за гостите пълен с победния си гол.

Интересно е да се отбележи за статистиката, че големият лидер на Рома Франческо Тоти вкарва за своя отбор в трети пореден мач, след като първо наниза гол за ремито 3:3 срещу Аталанта преди два кръга, а в миналия кръг наниза две попадения при успеха над Торино.

След днешния успех Рома е 2-и в класирането с актив от 74 точки, като тимът има 1 точка пред третия Наполи, който има и мач по-малко. Дженоа пък е на 12-ата позиция с 43 точки.