Голдън Стейт и Маями с победи

• голдън стейт-
  • маями-
  • нба

Шампионът Голдън Стейт се пребори над гостуващия Портланд със 110:99 и поведе с 2:0 победи в полуфиналната серия в Западната конференция на НБА.

Шампионите трябваше да се потрудят сериозно, след като изоставаха с 28:45 след 16 минути игра, а преди последната четвърт пасивът им беше 76:87.

Голдън Стейт успя да изравни 6:44 минути преди края при 91:91, а след това със серия от 10 безответни точки домакините поведоха със 104:95 и в последните 107 секунди нямаха проблеми за удържат победата.

В отсъствието на контузения Стеф Къри най-добър за Голдън Стейт беше Клей Томпсън с 27 точки, а Дреймънд Грийн допринесе със 17 точки, 14 борби и 7 асистенции.

За гостите с 25 точки завърши Деймиън Лилард, а 22 добави Си Джей МакКълъм.

В същото време, Маями спечели драматично със 102:96 след продължение в залата на Торонто в първи мач от полуфиналната серия на Изток.

Редовното време завърши 90:90, след като гостите пропиляха аванс от 79:69 в последните 6:31 минути, а Кайл Лаури изравни за канадците с тройка със сирената.

В продължението обаче Маями започна с 8 поредни точки и това се оказа решаващо.

Горан Драгич завърши с 26 точки и 6 борби за гостите, а Дуейн Уейд добави 24 точки и 6 борби.
Йонас Валанчунас беше лидер за Торонто с 24 точки и 14 борби, а ДеМар ДеРоузън допринесе с 22 точки.