• иванов

Заралии победиха с 2:1, след като губеха с 0:1

Берое с обрат срещу Левски - 1
Снимка: БТА

Берое победи с 2:1 Левски в мач от последния кръг на "А" група, игран в Стара Загора. По този начин заралии постигнаха исторически четвърти пореден успех над "сините" у дома, с което подобриха рекорда си от периода 1958 – 1961 г.

На терена двата отбора направиха вълнуващ двубой, като столичани поведоха през първото полувреме чрез Георги Костадинов. След почивката обаче домакините бяха далеч по-добри и стигнаха до запомнящата се победа с голове на Елиаш да Силва и Иво Иванов.

В крайното класиране Левски финишира на 2-ро място с 56 точки, докато Берое се окичи с бронзовите медали, след като събра 53 т.