• миньор

Армейците завършиха сезона с убедителна победа

ЦСКА писа "Отличен 6" на Миньор (Перник) - 1
Снимка: БТА

ЦСКА завърши сезона в Югозападната "В" група с убедителна победа. В последния кръг "армейците" победиха Миньор (Перник) с убедителното 6:1.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на дългогодишния журналист на БТА Валентин Серафимов, който почина по-рано тази седмица.

Николай Дичев откри резултата в полза на тима от Борисовата градина, вкарвайки с глава в 13-ата минута. В 32-ата минута Йордан Йорданов удвои с великолепен гол от пряк свободен удар. Секунди по-късно, отново след точно изпълнен пряк свободен удар, Николай Цветков покачи на 3:0. ЦСКА продължи да упражнява натиск над съперника си, но нови попадения преди почивката не паднаха.

Логичното все пак се случи и головете във вратата на перничани продължиха да се множат през втората част. Николай Цветков вкара второто си попадение в мача в 52-ата минута, а малко след това Костадин Хазуров направи 5:0.

В 71-ата минута във вратата на Миньор се разписа и талантът от школата на ЦСКА - Марио Йорданов, който не сбърка, излязъл очи в очи с вратаря на гостите.

Все пак Миньор стигна до почетно попадение в 87-ата минута чрез Мирослав Тодоров.