Пиронкова - Радванска 2:6, 0:3, дъжд прекъсна срещата

• 1/8-финал-
  • ролан гарос

Мачът ще се доиграе в понеделник, след 12:00 часа българско време

Пиронкова - Радванска 2:6, 0:3, дъжд прекъсна срещата - 1

Цветана Пиронкова излиза срещу поставената под номер две в основната схема Агниешка Радванска в 1/8-финален двубой от Откритото първенство на Франция по тенис.

Най-добрата ни тенисистка загуби първия сет с 2:6 гейма. При резултат 0:3 гейма във втората част мачът бе прекъснат заради дъжд.

Мачът започна равностойно. Резултатът вървеше точка за точка във всеки един от първите геймове, но все пак полякинята успя да дръпне с пробив и 2:0. Пиронкова не загуби самообладание и още в следващото подаване на Радванска проби на свой ред.

Последва маратонски сервис-гейм на българката, продължил 11 минути. Пловдивчанката отрази три брейкпоинта, но на четвъртия опонентката ѝ не сбърка и поведе с 3:1.

Загубеното подаване разколеба Пиронкова и това се отрази на играта ѝ от основната линия, в резултат на което предимството на Радванска набъбна до 5:1. Българката успя да върне бърз пробив за 2:5, след което се срина отново, губейки първия сет с 2:6.

Полякинята започна по-добре втория сет, печелейки лесно откриващото си подаване за 1:0 гейма. Тя продължи да натиска и достигна до два брейкпоинта още при следващия сервис-гейм на Пиронкова. Въпреки че Цвети успя да ги отрази, частта отиде на сметката на съперничката ѝ - 0:2.

Поставената под номер 2 в основната схема на "Ролан Гарос" успя да вземе още един гейм на свое подаване, след което мачът бе прекъснат от организаторите заради дъжд.

Мачът ще се доиграе в понеделник, след 12:00 часа българско време.