26 Юни, 2016 22:51, обновена 26 Юни, 2016 23:56 1 599 1

• унгария-
  • 1/8-финал

Червените дяволи отнесоха Унгария с 4:0

Белгия се развихри и е на 1/4-финал - 1

Белгия записа най-изразителната победа в историята си на голям футболен форум, побеждавайки Унгария с категоричното 4:0 в 1/8-финален двубой от Евро 2016. Така "червените дяволи" си осигуриха четвъртфинален сблъсък с Уелс.

Възпитаниците на Марк Вилмотс имаха превъзходство през по-голямата част от първите 45 минути. Тоби Алдервийлд откри резултата в 10-ата минута на срещата, засичайки центриране с глава. Авансът на белгийците можеше да е и по-голям, но се отчетоха и с няколко сериозни пропуска.

През втората част на двубоя Унгария тръгна да наваксва изоставането си от един гол, но "маджарите" нямаха никакъв късмет, макар че организираха нелоши атаки. Постепенно Белгия ставаше все по-опасна на контраатаки и логичното се случи в 78-ата минута, когато влезлият като резерва Мичи Бачуай удвои преднината, оползотворявайки остър пас на Еден Азар. Самият Азар заби трети пирон в ковчега на Унгария секунди по-късно, изпарявайки всяка надежда за обрат.

Въпреки че изоставаха с цели три гола, унгарците показаха завиден дух и продължиха да атакуват. Те спокойно можеше да върнат поне едно почетно попадение, но топката така и не искаше и да влезе във вратата на Куртоа. Крайното 4:0 оформи Караско в добавеното от Милорад Мажич време.

Състави:

Унгария: Габор Кирали, Тамаш Кадар, Рихард Гузмич, Роланд Юхаш, Адам Ланг, Адам Наги, Золтан Гера, Гергьо Ловренчич, Адам Пинтер, Балаш Джуджак, Адам Салай

Старши-треньор: Бернд Щорк

Белгия: Тибо Куртоа, Томас Мюние, Тоби Алдервейрелд, Томас Вермален, Ян Вертонген, Раджа Наинголан, Аксел Витсел, Кевин де Брюин, Еден Азар, Ромелу Лукаку, Дрис Мертенс

Старши-треньор: Марк Вилмотс

Стадион: "Стад Мюнисипал", Тулуза

Главен съдия: Милорад Мажич, Сърбия