26 Юли, 2016 20:17, обновена 26 Юли, 2016 22:59 3 887 1

Лудогорец и Цървена звезда не се победиха в голов спектакъл

• шампионска лига

Двата тима завършиха при резултат 2:2

Лудогорец и Цървена звезда не се победиха в голов спектакъл - 1
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец и Цървена звезда не успяха да се победят в първия мач по между си от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, завършвайки при резултат 2:2 на "Лудогорец арена" в Разград.

Разградчани могат да съжаляват, защото направиха множество пропуски пред вратата на съперника си. Те ще трябва да търсят задължително попадение на реванша в Белград, ако искат да продължат към плейофите.

Двата отбора предложиха интересен двубой, изпълнен с атакуващ футбол. Българският тим откри в 43-ата минута чрез Джонатан Кафу, но с голове на Александът Катай и Гелор Канга до средата на втората част "звездашите" обърнаха мача в своя полза. Все пак в 77-ата минута влезлият като резерва Клаудио Кешеру изравни за 2:2, увеличавайки шансовете на Лудогорец в реванша.

Минута по минута:

90' - Марселиньо стреля от пряк свободен удар, но ударът му срещна стената. Натаниел направи добавка с рикоширалата топка, но безуспешно - аут.

80' - Лудогорец продължава да атакува продължително противника си, търсейки трето попадение. Кишада стреля, но ударът му бе блокиран от защитник на сърбите. От последвалия корнер не излезе нищо.

77' - ГОЛ за Лудогорец! Моци изпълни бързо и изненадващо свободен удар, топката достигна до резервата Клаудио Кешеру, който от малък ъгъл я прати във вратата на Кахриман за 2:2!

67' - ГОЛ за Цървена звезда - 1:2! Гелор Канга бе оставен непокрит пред наказателното поле на Лудогорец и с великолепен удар намери горния ляв ъгъл на Стоянов. Шансовете на "орлите" да преодолеят третия квалификационен кръгна Шампионската лига намаляват сериозно.

62' - Вандерсон също пробва късмета си със силен удар по земя, но отново сантиметри разделят разградчани от гола.

60' - Хубав фалцов удар на Лукаш Саша извън наказателното поле след многоходова комбинация на Лудогорец, но топката профучава покрай гредата. Малшанс за българския тим.

54' - Бърза контраатака на разградчани е спряна заради засада.

48' - ГОЛ за Цървена звезда! Александър Катай бе изведен зад отбраната на Лудогорец с дълго подаване, напредна по фланга, финтира двама защитници и с много прецизен изстрел разстреля Владо Стоянов за 1:1.

45' - Край на първото полувреме.

43' - ГОЛ за Лудогорец! Джонатан Кафу предприе майсторски индивидуален пробив, премина през няколко защитници на Цървена звезда, преодоля и стража, вкарвайки на опразнената врата. 1:0.

34' - Цървена звезда отново "оцелява", неутрализирайки два корнера и един свободен удар на разградчани. С малко повече късмет Лудогорец можеше и да води в резултата.

26' - Опасен удар по земя на Вандерсон, но топката отново не намира целта, излизайки около метър встрани.

25' - Добра атака на Лудогорец завършва с много неточен изстрел отдалеч на Лукаш Саша.

18' - Страхотна контраатака на "зелените" след корнер за Звезда, но Джонатан Кафу е в засада.

15' - Марселиньо отново бе изпуснат от отбраната на "звездашите", опита да финтира Рендулич, но не сполучи и падна за дузпа. Вместо 11-метров удар, съдията даде справедлив жълт картон на футболиста на Лудогорец за симулация.

12' - Първа добра възможност за разградчани. Лукаш Саша отправи меко центриране към влезлия в наказателното поле Марселиньо, бразилецът с български паспорт стреля с глава, но неточно.

10' - Джонатан Кафу набра скорост по десния фланг, но бе фаулиран от защитник на Цървена звезда. Лудогорец обаче не оползотвори последвалия свободен удар.

5' - Първите няколко минути на двубоя са равностойни и преминават без опасности пред някоя от двете врати. Гостите владеят топката в по-голямата част от игровото време.

Стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: Стоянов, Натанаел, Лукас Саша, Дяков, Кафу, Минев, Моци, Пластун, Марселиньо, Вандерсон, Лукоки

Цървена звезда: Кахриман, Льо Талек, Канга, Катай, Моуче, Цветкович, Доналд, Симич, Рендулич, Ибанес, Фибел

Главен съдия: Мартин Стрьомбергсон (Швеция)

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград