• българия

България отвя Румъния с 3:0 гейма

Волейболистките ни с 6 от 6 в квалификациите - 1
Снимка: Българска федерация по волейбол

Националният отбор на България по волейбол за жени спечели и последния си двубой от квалификационна група "Е" за Евро 2017 година в Азербайджан и Грузия. Българките надиграха домакините от Румъния с 3:0 гейма (25:12, 25:8, 25:22) в Пятра Нямц за малко над час игра.

Така България завърши на първо място с 6 победи от 6 мача, като националните ни още вчера си осигуриха директна квота за Евро 2017.

Възпитаничките на селекционера Иван Сеферинов спечелиха безапелационно срещу Румъния и срещнаха някаква съпротива единствено в третия гейм, който взеха с 25:22. Българките спечелиха първите два гейма на 12 и 8 точки.

Най-резултатна за България бе Елица Василева с 22 точки, а Емилия Николова добави 16.