25 Септември, 2016 20:32, обновена 25 Септември, 2016 20:52 1 215 0

• берое

Столичният тим победи заралии с 4:0 като домакин

Спорна дузпа обезвери Берое срещу ЦСКА - 1
Снимка: БТА

Отборът на ЦСКА-София победи Берое с категоричното 4:0 на своя "Българска армия" в мач от осмия кръг на Първа лига. "Армейците" бяха по-класният тим и заслужено победиха, макар и сякаш да бяха леко подпомогнати от главния съдия, който отсъди спорна дузпа в тяхна полза още в началото на двубоя.

Мачът започна ударно за ЦСКА, които поведоха още в 5-ата минута чрез Давид Шимао. Португалецът реализира спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Илия Миланов срещу Диого Виана. Малко след това "червените" удвоиха аванса си, благодарение на Густаво Кулма, който не остави шансове на Благой Макенджиев с удар от средна дистаниция.

Възпитаниците на Едуард Йорданеску започнаха по-добре и през второто полувреме, довършвайки съперника си с ново попадение. Диого Виана направи 3:0 в 50-ата минута, а в 81-ата се разписа и Руи Педро, оформяйки крайното 4:0.

Така ЦСКА събра 16 точки и заема четвъртото място във временното класиране. Берое пък допусна втора загуба в шампионата и остана на песта позиция с три по-малко.