29 Септември, 2016 22:30, обновена 29 Септември, 2016 22:33 915 0

Интер пак се издъни, Фиорентина мачка с 5:1

• фиорентина-
  • шалке

Шалке и Шахтьор не допуснаха грешки у дома

Интер продължава да се излага с участието си в евротурнирите.

След като италианският гранд отстъпи пред Апоел (Беер Шева) с 0:2 на своя земя в първия кръг, сега "нерадзурите" инкасираха и второ поражение в двата си мача от груповата фаза на Лига Европа.

Този път миланци отстъпиха  с 1:3 при визитата си на Спарта (Прага).

Две попадения бяха дело на талантливият 24-годишенстрелец на чехите Вацлав Кадлец. В края на втората част бранителят Марио Холек добави още гол, засичайки с глава. Малко по-рано Паласио бе отбелязал почетното попадение за гостуващия тим.

Припомняме, че загубата на "Дженерали Арена" идва навръх 80-ия юбилей на патрона на градския съперник Милан Силвио Берлускони.

В другата среща от групата Апоел (Беер Шева) и Саутхамптън завършиха със сиво 0:0.

Отборът на Фиорентина нямаше подобни проблеми и на своя земя разгроми с 5:1 Карабах.

Възпитаниците на Пауло Соуса държаха интригата в мача жива до 39-ата минута, когато Кума ел Бабакар опъна мрежата зад вратаря на гостите. Последва смазващ натиск на "виолетовите" и за няколко минути резултатът се покачи на 3:0, след попаденията на Никола Калинич и отново Бабакар.

След почивката Мауро Сарате заби още два гола и зарадва трибуните на "Артемио Франки", които приветстваха първия успех на любимците си във втория по сила клубен турнир на континента.

В самия край африканецът Дино Ндлову реазлизира почетното попадение за гостите от Азербайджан.

Шалке 04 също извади ай-силната си игра и пред своя публика разби с 3:1 Ред Бул Залцбург в среща от група I.

"Кралскосините" доказаха, че са един от малкото тимове, които поставят Лига Европа пред вътрешния шампионат и уверено стигнаха до втория си успех във втория по значмост клубен турнир на Стария континент.

Леон Горетцка откри резултата в полза на германците още в 15-ата минута. Той стреля, ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката грешка нямаше.

В 47-ата минута Бенедикт Хьоведес центрира остро, топката срещна слабините на Чалета-Кар и се озова във вратата на гостите за 2:0.

В 58-ата минута Хьоведес стреля с глава, топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията, но въпреки това съдията не зачете гола. При последвалото разбъркване обаче отново Хьоведес се оказа най-съобразителен и увеличи преднината на тима си на 3:0.

Гостите от Австрия все пак успяха да направят загубата си малко по-почетна, след като в 72-ата минута Джонатан Сориано оформи крайното 3:1.

Това бе втори успех за Шалке в групата и тимът има актив от 6 точки и заема 2-ото място във временното класиране. Ред Бул пък остава на 3-ата позиция с нелув актив.

Украинският гранд Шахтьор (Донецк) доказа, че е много силе пред своите фенове и наказа гостуващия  Брага с 2:0 в мач от група Н,  оглавявайки временното класиране с пълен актив от шест точки.

В другия сблъсък от групата Коняспор, без Димитър Рангелов в състава си, загуби с 0:2 при визитата си на Гент в Белгия и остана на дъното с 0 точки.

Ето и всички резултати от ранната програма на Лига Европа, групова фаза - 2-и кръг:

18:00 часа:

ГАБАЛА - МАЙНЦ 05 2:3

АСТАНА - ЙЪНГ БОЙС 0:0

20:00 часа:

СЛОВАН (ЛИБЕРЕЦ) - ПАОК 1:2

ФК ЦЮРИХ - ОСМАНЛЪСПОР 2:1

АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) - САУТХАМПТЪН 0:0

АЯКС - СТАНДАРД (ЛИЕЖ) 1:0