2 Октомври, 2016 19:02, обновена 2 Октомври, 2016 19:18 1 079 0

Реал (Мадрид) с нова грешна стъпка в шампионата

• стъпка-
  • шампионат

"Белия балет" се издъни като домакин срещу Ейбар

Реал (Мадрид) с нова грешна стъпка в шампионата - 1

Реал (Мадрид) разочарова феновете си с трето поредно равенство в Примера дивисион. "Лос бланкос" завършиха при резултат 1:1 срещу непретенциозния тим на Ейбар в среща от седмия кръг на испанското първенство.

Двубоят на "Сантияго Бернабеу" започна изненадващо - гостите поведоха още в 6-ата минута. Микел Рико бе изпуснат от отбраната на "белия балет" и с глава даде аванс на своя тим. Възпитаниците на Зинедин Зидан се активизираха и това даде резултат. В 17-ата минута Роналдо даде хубав пас към Гарет Бейл, който на свой ред заби топката с глава мрежата на Ейбар за 1:1.

До края на мача Реал натисна съперника си, но така и не стигна до попедно попадение.

Така мадридчани вече са на второ място във временното класиране зад градския съперник Атлетико. И двата тима са с по 15 точки, но "дюшекчиите" са с по-добра голова разлика. Ейбар е осми с 11 пункта.