2 Октомври, 2016 19:48, обновена 2 Октомври, 2016 19:58 988 0

• дунав

"Сините" победиха с 2:0

Левски мечтае за титлата след успех над Дунав - 1
Снимка: Официален сайт на Левски

Левски победи Дунав (Русе) с 2:0 в мач от деветия кръг на футболната Първа лига. Така "сините" затвърдиха доброто си представяне в последните мачове с нов успех, който им осигури и шест точки аванс на върха.

Домакините поведоха на "Георги Аспарухов" в 22-ата минута с известна доза шанс. Разписа се Георги Костадинов, който се възползва от рикоширала топка, оставила го сам срещу вратаря на "драконите" Мартин Луков. Малко след началово на втората част отново националът на България бе точен за 2:0. Костадинов засече с глава добро центриране на Антонио Аниете и хвърли трибуните в екстаз.

Така Левски събра 23 точки и в лидер в Първа лига. Втори е Дунав със 17, а трети Лудогорец с 16 пункта, но и с два мача по-малко. По-късно тази вечер разградчани излизат срещу Нефтохимик.