16 Октомври, 2016 15:12, обновена 16 Октомври, 2016 15:13 1 816 0

• motogp-
  • шампион

23-годишният испанец завоюва трета световна титла в кариерата си

Марк Маркес е новият шампион в MotoGP - 1

Марк Маркес с "Honda" спечели третата си световна титла в MotoGP. Испанецът триумфира в най-престижния мотоциклетен клас, печелейки състезанието за Гран При на Япония, а в междувременно преследващите го конкуренти, в лицето на Валентино Роси и Хорхе Лоренсо, отпаднаха от състезанието.

Маркес премина 24-те обиколки на пистата за 42 минути и 34.610 секунди и финишира първи, докато вторият Андреа Довициозо с "Ducati" остана на около три секунди зад него. Трети се нареди Маверик Виналес със Suzuki.

Така Маркес събра 273 точки на върха в генералното класиране и е недостижим три старта преди края на шампионата пред Валентино Роси със 196 и Хорхе Лоренсо със 183.

23-годишният испанец е и най-младият състезател, печелил три пъти MotoGP.