16 Октомври, 2016 19:47, обновена 16 Октомври, 2016 20:05 1 232 0

• първа лига

Хеттрик на Жуниор Мапуку не бе достатъчен на заралии, за да отмъкнат поне точка от големия враг

Ботев сломи Берое в мача на сезона - 1
Снимка: Официален сайт на Берое

Ботев (Пловдив) победи Берое като гост с 4:3 в най-добрия мач през настоящия сезон в родното футболно първенство. "Битката за Тракия" от десетия кръг на Първа лига предложи на зрителите на стадион "Берое" в Стара Загора красив спектакъл и няколко обрата в резултата.

Още във втората минута "канарчетата" откриха резултата чрез бившия нападател на ЦСКА Омар Косоко. Роденият във Франция нападател отне висока топка в центъра, напредна към вратата на домакините и преодоля вратаря за 0:1. Десетина минути след това Берое се върна в резултата чрез дебютиралия за втори път с екипа на заралии Жуниор Мапуку, който с елегантен техничен удар не остави шансове на стража Георгиев. В 37-ата минута пък Георгиев подари нов гол на Берое, изпускайки топката във вратата си след много слаб изстрел, отново дело на Мапуку. Малко преди почивката дойде моментът и на Тодор Неделев, който с красив шут от пряк свободен удар реализира за 2:2.

След почивката гостите от Пловдив отново излязоха напред в резултата. Жоао Пауло "разстреля" Макенджиев отблизо, завършвайки скоростна атака на "канарчетата". Жуниор Мапуку обаче отново изравни за 3:3, реализирайки дузпа в 61-ата минута. Мачът отиваше към зрелищно равенство, но нова грешка в отбраната на старозагорци ги лиши от точката. Тодор Неделев бе изпуснат сам в наказателното поле и от чиста ситуация оформи крайното 3:4.

Така Берое записа третата си поредна загуба в шампионата и остана на седма позиция с 13 точки, докато Ботев се изкачи до петото място със 17.