16 Октомври, 2016 21:53, обновена 16 Октомври, 2016 22:09 1 062 0

• първа лига

Русенци стигнаха до 1:1 като домакин

Късен гол спаси Дунав срещу Монтана - 1
Снимка: БТА

Отборите на Дунав (Русе) и Монтана завършиха при резултат 1:1 в мач от десетия кръг на Първа лига. Домакините бяха по-активният отбор на терена през по-голямата част от двубоя, но именно гостите бяха отборът, който водеше до самия край на срещата.

Монтана поведе в 9-ата минута, когато Иван Михов се извиси над всички при центриране на Маркиньос и с глава прати топката в мрежата на Мартин Луков за 0:1. Постепенно натискът на Дунав се засили и в 81-ата минута русенци изравниха чрез Васил Шопов.

Така Дунав си върна третото място във временното класиране, изпреварвайки ЦСКА. "Драконите" са с 18 точки, колкото има и тимът на Едуард Йорданеску, но са с по-добра голова разлика. Монтана остава на последното място с едва пет точки.