• арсенал-
  • лудогорец-
  • шампионската лига-
  • интрига

Наставникът на Арсенал Арсен Венгер не скри задоволството си от категоричния успех с 6:0 над Лудогорец. Френският специалист поздрави футболистите си за множеството красиви неща, които сътвориха на “Емиратс”. Именитият треньор обаче сподели хубави думи и по адрес на българския шампион, който изигра силни първи 45 минути.

“Би било трудно да не съм доволен от факта, че вкарахме шест гола и не допуснахме нито един. Изиграхме страхотен двубой и реализирахме няколко много красиви попадения. Сега трябва да задържим това ниво и да продължим да демонстрираме тази игра. Лудогорец бе много опасен през първото полувреме и създаде много положения.

Имаше интрига. Да, през второто полувреме взехме инициативата изцяло в наши ръце, но съперникът ме впечатли с играта си през първата част. Сега ни очаква тежък мач в София, по-тежък дори от този тук. Доволен съм от и щастлив за Йозил, тъй като той търсеше всячески гола и на три път успя да се разпише”, заяви след срещата в Лондон именитият френски специалист.