Монако прегази с 6:2 Монпелие

• монако-
  • монпелие-
  • 6:2

Отборът на Монако за пореден път затвърди силните си изяви от началото на сезона. Този път тима разгроми Монпелие с 6:2 в първи мач от десетия кръг на Лига 1 и се приближи само на точка от лидера Ница. "Монегаските" имат 22, докато Ница е с 23, но с мач по-малко.

Будебуз откри за гостите в 9-ата минута. Домакините успяха да изравнят чрез Фалкао от дузпа в 36-ата.

Мбаппе изведе Монако напред в началото на втората част. Монпелие от своя страна възстанови равенство от дузпа чрез Будебуз  в 61-ата.

Последната дума обаче бе на "монегаските", които вдигнаха оборотите и чрез Жемерсон, Валер Жермен, Тома Леьомар и Адама Траоре стигна до разгромния успех с 6:2.