• пиняев

Пиняев стана най-младият голмайстор в историята на националния тим по футбол

Русия надигра Ирак в контрола - 1
Кадър: Russian National Football Team

Русия победи Ирак с 2:0 в контрола, което бе и първи мач на родна земя за руските футболисти от ноември 2021 година насам, предава БТА. Двубоят се игра в Санкт Петербург. Тимът на Русия бе изключен от международните турнири през февруари миналата година заради войната в Украйна.

Руснаците надделяха над Ирак с два гола през второто полувреме. Антон Миранчук реализира за 1:0 в 50-ата минута, а в 58-ата Сергей Пиняев покачи на 2:0.

Атакуващият полузащитник на московския Локомотив Сергей Пиняев стана най-младият голмайстор в историята на руския национален отбор по футбол. Това бе едва трети мач за Пиняев за държавния тим на Русия.

Той отбеляза гол на възраст 18 години, 4 месеца и 24 дни, подобрявайки постижението на Дмитрий Сичов, който се разписва през 2002-а срещу отбора на Югославия, когато е на 18 години, 6 месеца и 23 дни.