Два гола на Назон донесоха победа на ЦСКА София над ЦСКА 1948

• назон-
  • нестор ел маестро

Отборът на Нестор Ел Маестро изигра най-силния си мач от началото на сезона

Два гола на Назон донесоха победа на ЦСКА София над ЦСКА 1948 - 1

ЦСКА постигна втора поредна шампионатна победа след домакински успех с 2:0 срещу ЦСКА 1948 в 9-ия кръг на efbet Лигата. Дюкенс Назон отбеляза и двата гола за "червените", които с успеха събраха 15 точки и се изкачиха на четвърто място в класирането. ЦСКА 1948 остава седми с 13 точки, но и мач по-малко, предава БТА.

ЦСКА София доминира през целия мач и повече търсеше победата и заслужено стигна до трите точки. Отборът на Нестор Ел Маестро изигра най-силния си мач от началото на сезона и зарадва публиката на "Българска армия".

В 11-ата минута норвежецът Тобиас Хайнц центрира към своя сънародник Джонатан Линдсет, който стреля с глава, но Даниел Наумов изби в корнер. Хайнц бе главно действащо лице и в 34-а минута, когато се озова на добра позиция от малък ъгъл, но Наумов се намеси умело и изби в корнер.

През втората част ЦСКА София продължиха търпеливо да чакат своя шанс за попадение. В 66-а минута Хайнц стреля опасно от пряк свободен удар, но Наумов внимаваше и изби с една ръка в корнер.

В 74-а минута грешка в защитата на гостите позволи на Хайнц да овладее топката в наказателното поле и от аутлинията да върне към Назон, който не сгреши на празна врата и вдигна публиката на крака - 1:0.Назон се разписа за втори път в 81-а минута. Хаитянинът спечели единоборство с Емил Виячки, напредна сам срещу вратаря и хладнокръвно прати топката в мрежата за крайното 2:0.