Сензацията за Купата на Франция: Тим от трета дивизия изхвърли Монакo!

• руан-
  • купата на франция-
  • монако-

На 1/16-финалите Руан елиминира актуалния носител на трофея Тулуза, а днес поднесе още по-голяма изненада, като изхвърли от турнира "монегаските"

Сензацията за Купата на Франция: Тим от трета дивизия изхвърли Монакo! - 1

Невероятното приключение на Руан в Купата на Франция продължава. Третодивизионният отбор вече е на четвъртфиналите, след като отстрани Монако след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата приключи 1:1, а при наказателните удари за определяне на крайния победител домакините бяха по-точни. В следващия кръг техен съперник ще е Валансиен.

На 1/16-финалите Руан елиминира актуалния носител на трофея Тулуза, а днес поднесе още по-голяма изненада, като изхвърли от турнира "монегаските". В герой се превърна вратарят Леонард Агун, който спаси изстрелите от бялата точка на Фоларин Балогун и Мане Аклиуш.

Началото на мача не предвещаваше проблеми за Монако. Тимът на Адолф Хютер пропусна няколко положения, преди Балогун да открие резултата от дузпа в 35-ата минута. Руан обаче успя да изравни секунди преди почивката с точен изстрел на Клемон Басан след перфектна асистенция на Валентин Сансон.

През второто полувреме надмощието на Монако беше само териториално. При дузпите първи сгрешиха домакините, но после Агун спаси ударите на Балогун и Аклиуш, пращайки отбора си сред последните 8 в надпреварата.