Александър Донски се класира за втория кръг на турнира в Монастир

• донски-
  • победа-
  • успех

Преди този мач Донски постигна три поредни победи в квалификациите

Българският национал за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за втория кръг на сингъл на турнира на твърди кортове в Монастир (Тунис), който е с награден фонд 15 хиляди долара.

Той победи с 6:1, 7:6(3) Самир Хамза Региг от Алжир в среща продължила 91 минути. Донски изоставаше с 3:5 във втория сет, но успя да стигне до тайбрек. В него той поведе с 6-0 и точки и от четвъртия си мачбол затвори мача в своя полза.

Преди този мач Донски постигна три поредни победи в квалификациите. Следващият му съперник е вторият поставен Робин Бертран (Франция).