Гергана Топалова е на полуфина на турнира в Швеция

• класиране-
  • българка

Гергана Топалова е на полуфина на турнира в Швеция - 1
Снимка: shutterstock.com

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Гергана Топалова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Бостад (Швеция) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №2 Топалова победи на четвъртфиналите със 7:5, 6:4 шестата в схемата Сийг Мадисън от САЩ. Срещата продължи 1 час и 47 минути.
Българката и американката изиграха оспорван първи сет, в който Гергана Топалова се наложи с пробив в края за 7:5. Топалова поведе с 3:1 във втората част, а след това и с 5:3, но допусна пробив, сервирайки за мача. Българската тенисистка обаче върна пробива още в следващия гейм и след 6:4 спечели двубоя.

Това е трета поредна победа за Гергана на турнира при само един загубен сет.

За място на финала българката ще играе срещу румънката Ирина Фетекау.