Арсенал се приближи до Шампионската лига

• уест хям-
  • жиру

Топчиите победиха Уест Хям с 3:1

Арсенал се приближи до Шампионската лига - 1
Арсенал най-сетне излезе от летаргията, в която бе изпаднал и спечели убедителна победа с 3:1 срещу Уест Хям в отложен мач от 34-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Емиратс". "Артилеристите" обаче отново бяха подложени на изпитание, тъй като Уест Хям откри резултата чрез Матю Джарвис пет минути преди края на първото полувреме. Домакините обаче имаха шанс да изравнят още преди почивката с гол на Лукас Подолски.

През втората част тимът на Арсен Венгер вдигна оборотите и най-сетне заигра с лекотата, която го правеше в началото на сезона. В 55-та минута Оливие Жиру направи резултата 2:1 след брилянтно индивидуално действие, а в 78-та минута Подолски вкара нов гол след добра асистенция на влезлия като резерва Аарън Рамзи.

Това бе 7-ма поредна победа на Арсенал над Уест Хям и благодарение на нея "Артилеристите" изпревариха с една точка Евертън на 4-то място. "Карамелите" обаче утре имат отложен мач като домакин срещу Кристъл Палас.