Бейл смрази Барса, Реал вдигна Купата на Краля

• барселона-
  • ел класико

Каталунците загубиха с гол в края

Бейл смрази Барса, Реал вдигна Купата на Краля - 1
С невероятен гол на Гарет Бейл Реал Мадрид победи с 2:1 Барселона на финала на турнира за Купата на Испания и грабна трофея. Въпреки че бяха без звездата си Кристиано Роналдо, белите бяха по-добрия отбор през почти цялото време на мача и заслужено спечелиха.

Анхел ди Мария откри резултата още в 11-та минута след асистенция на Карим Бензема, а до края на полувремето играта бе сравнително равностойна. След почивката обаче Реал пропусна няколко сериозни положения и бе наказан в средата на полувремето, когато Марк Бартра вкара изравнителен гол.

Карим Бензема и Лука Модрич удариха греди и изглеждаше, че мачът върви към равенство. В 84-та минута обаче Бейл направи уникален спринт по крилото и надбяга брутално Марк Бартра, след което озовал се сам срещу Пинто го преодоля.

Барса обаче можеше да изравни резултата, но в 88-та минута Неймар удари греда. Другата звезда на тима - Лео Меси изигра поредния си изключително слаб мач и бе напълно неутрализиран от защитата на Реал.

Така каталунците записаха трета поредна загуба и почти със сигурност ще завършат сезона без трофей.