Атлетико остава на върха в Примера, надви Елче

• атлетико-
  • елче-
  • примера

Столичният тим доминираше, но първото попадение падна едва в 72-ата минута на срещата

Атлетико остава на върха в Примера, надви Елче - 1
Снимка: БТА/ AP

Претендентът за титлата в Испания Атлетико (Мадрид) се откъсна с 6 точки на първото място в класирането на испанската Примера дивисион. "Дюшекчиите", които са и полуфиналисти в Шампионската лига, сразиха с 2:0 Елче.

Атлетико доминираше, но първото попадение падна едва в 72-ата минута. Отбеляза го бразилският централен защитник Миранда след центриране от ъглов удар.

Крайното 2:0 оформи звездата на отбора Диего Коща от дузпа в 91-ата минута. Преди това съотборникът му в нападение Давид Вия изпусна от бялата точка (50').

В групата на Елче попадна бившият играч на Левски - Гари Родригес, който обаче така и не се появи на терена. До този момент Гари има 6 мача в шампионата.

Четири кръга преди края на сезона, Атлетико води с 85 точки. Второ място заема Реал Мадрид със 79, а Барселона е на трета позиция със 78 т. И двата отбора обаче имат мач по-малко.