• нбл

Варненци допуснаха изненадващо поражение у дома

Черно море не убеди срещу Ямбол - 1
Снимка: Фейсбук

Отборът на Черно море Порт Варна отстъпи при домакинството си на Ямбол с  91:85 в двубой си от 26-я кръг на НБЛ.

След третата четвърт Ямбол успя да поведе с минималното 64:63.

Заключителната четвърт отново премина при размяна на надмощие между двата отбора, след като първо гостите отново намериха начин да стигнат до пет точки аванс, но две тройки на Трешач и Стаменкович отново върнаха лидерството на Черно море.

Вместо да затърдят лидерството си, домакините допуснаха няколко грешки в оставащите три минути на мача, което даде шанс на Маринчешки, Кьосев и Цветков да избухнат от далечно разстояние, а в самия край и серия от наказателни удари на Иванов и Говедаров подпечатаха победата на Ямбол – 91:85.

Васил Кьосев бе с основна заслуга за победата, след кто отбеляза 17 точки срещу бившия си отбор, Франко Кащропил и Сергей Цветков добавиха по 14 точки, а Павлин Иванов и Станислав Говедаров отбелязаха по 12 точки. Джордже Тресач вкара 20 точки за „моряците”, а Педжа Стаменкович и Дамян Кандич приключиха съответно с по 18 и 15 точки.