• титла

Римските вълци са най-малко вицешампиони в Италия

Рома би Фиорентина в късния мач - 1
Снимка: БТА/ XINHUA

Отборът на Рома официално си гарантира второто място в крайното класиране в Серия "А".

"Вълците" спечелиха с 1:0 дербито срещу Фиорентина на "Артемио Франки" и дръпнаха с 14 точки пред 3-ия Наполи, като няма как да бъдат застигнати в оставащите 4 мача.

Единственият гол в последния мач от кръга, игран късно вчера вечер, реализира Раджа Наинголан в 26-ата минута, а след тази победа римляните отново са на 8 точки зад лидера Ювентус и все още таят някаква, макар и малка надежда за шампионската титла.

Може би най-доброто положение за домакините пък дойде в 70-ата минута, когато след центриране от фаул Стефан Савич изскочи зад защитата, но от близо прати топката над вратата.

В крайна сметка Рома удържа крехката си преднина до края и записа впечатляващата 7-ма поредна победа, с която събра актив от 82 точки и остава на 2-ата позиция във временното класиране.

Фиорентина пък запазва 4-ото си място с актив от 58 точки и също най-вероятно ще участва в евротурнирите.