Интересен недостатък в операционната система IOS позволява с няколко прости операции да проникнете в съдържанието на iPhone. Проблемът засяга версиите IOS 6.1, 6.0.2, 6.0.1 и само "ябълковия смартфон". Ползвателите на iPad могат да бъдат спокойни, защото за заобикаляне на паролата се изисква набиране на телефона за спешни повиквания 112.
За да се заобиколи паролата, трябва да включи телефонът, да се избере "спешни повиквания" и след това да се натисне и задържи бутона за захранването. С още няколко команди, които не е ясно кой и как е разгадал, паролата става излишна. От компанията Apple заявиха, че работят по въпроса и проблемът ще бъде отстранен при следващата версия на IOS.
Как става заобикалянето на паролата на iPhone можете да видите във видеото.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Pon4o
Коментиран от #5
13:52 18.02.2013
2 dafdu
Коментиран от #3
16:56 18.02.2013
3 ненаменетия
До коментар #2 от "dafdu":
Друг път!09:30 19.02.2013
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Ради
До коментар #1 от "Pon4o":
Имам Iphone 5s но е заключен със цифрен код и незнам как даго отключа някои щеми обяснили Благодаря предварително20:30 24.02.2018
6 Този коментар е премахнат от модератор.