"Рестриктивните мерки дават отражение върху мнението на обществото, поражда се недоволство, недоверие, включително към ваксините. Антиваксърските настроения са рожба на демокрацията, хората имат право да си мислят каквото искат, но истината, че заразните болести се борят с лекарства, мерки и ваксина", това каза в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA NEWS д-р Николай Брънзалов, зам.-председател на БЛС, цитиран от "Епицентър".
"Всяка следваща ваксина, която идва в България, ще се разпространява с по-добра логистика. Защото вече ще има опита от първата и втората ваксина", убеден е той. "През цялата епидемия съм контактувал с заболели хора, нямам идея дали съм го преминал, но всички мерки в моя кабинет се спазват", сподели лекарят.
"За мен са важни хората, които искат да се ваксинират. До момента повечето мои пациенти са проявили желание да преминат през процедурата", добави той. "Бих препоръчал всички ваксини. Важно е възможно най-много хора да се ваксинират", категоричен бе специалистът.
Според д-р Брънзалов не е редно учениците да се обучават от дома, особено за практичните занятия и е важно да се намери баланс между мерките и ефективното обучение.
Коментиран от #4, #21
-5 +38
-4 +25
-11 +18
До коментар #1 от "мислещ":
те АРГУМЕНТИ и ВЪПРОСИ не приемат -пеят си песента за която е платено
-4 +22
Коментиран от #6
-2 +31
До коментар #5 от "Той":
и дестилирана вода да продават за ваксина ефекта ще е същия-кой е премахнал до сега грипа и с каква ваксина -смешки разбираш ли
-2 +27
-1 +29
Коментиран от #13, #30
-14 +14
-1 +19
-1 +20
-1 +18
-0 +17
До коментар #8 от "Иван":
А бе вие не разбрахте ли че хората не искат да се ваксинират, и това личен избор, няма как някой си, се показва по ТВ и той казва, "Ваксинирайте се!" И какво, да приемаме, че гласът на Телевизора е гласът Божии? 🤗😂
-2 +22
Я виж ква гуша си направил ...
Коментиран от #15
-0 +22
До коментар #14 от "Лелее":
Хем е грозен , хем е дебел / а и нагъл / .
-0 +18
-1 +14
-0 +2
-1 +13
-1 +9
-0 +13
До коментар #1 от "мислещ":
Тоя некадърен и некомпетентен / като всички джи пи та / тулуп- ми идва в повече!!
-0 +10
-0 +11
1. съм запознат с ползите от ваксината срещу COVID-19 …………………………… (вписва се търговското име на ваксината), рисковете от заболяването и неговите усложнения; показанията, начина на приложение, противопоказанията, взаимодействието с други лекарствени продукти и очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт;
-0 +8
-0 +8
-0 +7
-0 +6
-0 +4
-2 +0
До коментар #8 от "Иван":
Визираш себе си.
-0 +1
-0 +1
-0 +0
-0 +1