3 Ноември, 2017 13:47 3 101 0

В много британски градове се води борба за жилища

  • великобритания-
  • продажба-
  • жилища-
  • дни
В много британски градове се води борба за жилища - 1
Снимка: Shutterstock

С близо 4 седмици по-бързо се продават жилищните имоти във Великобритания в сравнение с преди 5 години. Към днешна дата са необходими 61 дни, за да се намери купувач, а през 2012-а те са били 87 дни. Най-бързо се продават жилищата в Бристол – 34 дни. В Ковънтри и Единбург дните са съответно 35 и 36, а в Глазгоу – 37, сочи изследването на консултантската компания Strutt & Parker.

„Градовете, в които най-бързо се продават жилища, са университетските. Причината е, че те привличат висококвалифицирани сътрудници и могат да предложат високо качество на живот, а това несъмнено води до ръст в търсенето на недвижими имоти”, казва Стефани Макмахой от изследователския отдел на Strutt & Parker. Пазарът на жилища в тези градове е толкова силен, че имотите се реализират за срок под 40 дни.

Университетските градове се разглеждат и като алтернатива на Лондон, тъй като те предлагат възможност за кариерно развитие, модерен начин на живот и привличат хора, които не могат да си позволят собствено жилище в британската столица. Типичен пример за такова населено място е Бристол.

През последните пет години в градове като Оксфорд и Кембриж се наблюдава значително поскъпване на имотите, съответно 25% и 36%. „Това оказа влияние на достъпността и на намаляване броя дни за продажба”, допълва Макмахой.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, auto.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА