• левски-
  • витоша бистрица-
  • адениджи-
  • контрола

''Сините'' надвиха противника с 2:1 в последната контрола преди старта на шампионата

Левски се разправи с "Тигрите" от Бистрица - 1
Снимка: БТА

Левски постигна победа с 2:1 над Витоша Бистрица в контролна среща, която е последна преди началото на сезона. Нигерийският нападател Бабатунде Адениджи блесна с пълна сила в този мач, след като получи от Люпко Петрович шанс за титулярно място, за сметка на Венци Христов, който пропиля една камара положения срещу Марибор.

Именно чернокожият таран на ''сините'' заби и двата гола за успеха на своите.

Съвсем резонно Левски бе отборът, който диктуваше темпото на терена. Още в 3-ата минута ''сините'' стигнаха до попадение с което откриха резултата. Тунде овладя топката в наказателното поле след добра многоходова атака, а след това се обърна и стреля много точно в долния десен ъгъл.

Само три минути след това Адениджи удвои аванса на левскарите. Този път бе намерен с пас по крилото, като в крайна сметка прехвърли много елегантно тръгналия да излиза страж на Бистрица, който в ситуацията направи груба грешка.

В самия край на първото полувреме ''тигрите'' намалиха изоставането си. В 43-ата минута Кочилов бе изведен на чиста позиция и не сгреши.

След почивката играчите на Петрович имаха доста положения, но пък стражът на противника Михаил Иванов се справи отлично. В 55-ата минута Венци Христов се опита да си изпроси дузпа, но главният рефер не отсъди такава. Десетина минути след това негов силен удар бе отразен.

Станислав Иванов пък стреля над вратата от 10 метра, а малко преди края на срещата пък Венци Христов изпусна страхотен шанс след удар с глава.

В крайна сметка до края нямаше повече голове.