Сити надделя над Борусия Дортмунд след дузпи

• дузпи

Контролата между двата тима завърши 1:1 в редовното време

Сити надделя над Борусия Дортмунд след дузпи - 1
Снимка: БТА/ АР

Борусия Дортмунд загуби от Манчестър Сити с 6:7 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, провеждащ се в китайския град Шенжен.

Момчетата на Томас Тухел имаха леко предимство през първото полувреме, но направиха куп пропуски. Точно преди паузата Ихеаначо пропусна най-чистото положение, оставайки сам срещу Бюрки.

През второто полувреме "гражданите" се активизираха, но четвърт час преди края Гонсало Кастро пропусна златен шанс, оставайки сам срещу вратаря. Веднага след това англичаните откриха резултата чрез Серхио Агуеро, вкарал на празна врата.

В последните секунди на добавеното време Кристиан Пулишич изравни резултата и Борусия успя да се добере да изпълнение на дузпи, след като малко преди това реферът не отсъди дузпа за явно нарушение срещу Шинджи Кагава.