• байерн мюнхен-
  • контрола

Данило вкара единствения гол в мача, двата тима удариха по една греда

Реал Мадрид надви Байерн Мюнхен - 1

Байерн Мюнхен загуби с 0:1 от Реал Мадрид в мач от приятелски турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се игра в Ню Джърси. Единственото попадение заби Данило към края на срещата.

За първи път един срещу друг се изправиха новият треньор на Байерн Карло Анчелоти и наставникът на Реал Зинедин Зидан. Интересното е, че Зизу беше помощник на Карлето при последния сблъсък между двата тима в Шампионската лига, когато испанците надвиха германския шампион с 1:0 и 4:0 в полуфиналите на турнира през 2014 година.

Мюнхенци имаха игрово предимство през първото полувреме, но въпреки повечето голови положения, не успяха да открият резултата. Давид Алаба беше близо до гола в 25-ата минута, но нацели гредата от пряк свободен удар.

Малко по-късно вкаралият хеттрик срещу Интер Джулиан Грийн овладя добре между двама защитници и стреля, но не успя да изненада Касия, който отрази тупалка на Тиаго Алкантара след това.

След почивката пасивният Реал се преобрази и беше по-добрият тим на терена. Алваро Мората изпусна добро положение, а после Иско нацели гредата.

Данило влезе като резерва в средата на втората част и се разписа в 79-ата минута, като топката мина между ръцете на вратаря Свен Улрайх. Все пак Улрайх се реваншира частично в добавеното време, когато спаси удар на Диас.