• милан-
  • контрола

Лондончани удариха "Росонерите" с 3:1 в Минесота

Оскар герой за Челси срещу Милан - 1

Челси победи Милан с 3:1 в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се игра в Минесота (САЩ). С два гола се отличи Оскар.

Милан можеше да поведе във втората минута чрез Игнасио Абате, но Тибо Куртоа реагира отлично, за да спаси удар на Мбайе Нианг по-късно. Вратарят на италианците Донарума спаси шут на Виктор Моузес, но Бертранд Траоре откри резултата в средата на първото полувреме.

Все пак "росонерите" изравниха почти веднага чрез Джакомо Бонавентура, който се разписа от пряк свободен удар.

Вилиан беше изключително активен и отправи два опасни изстрела, но Донарума беше на мястото си. Двайсетина минути преди края обаче Оскар върна аванса на Челси от дузпа, а три минути преди края сложи точка на спора с диагонален шут.