Гърция не се даде на страшните сърби

• сърбия-
  • гърция-
  • водна топка

Отборът на Сърбия остана без победа на олимпийския турнир по водна топка след 9:9 срещу Гърция в мач от втория кръг на група "А".

Възпитаниците на Деян Савич наваксаха изоставане от 3:6 гола от третата четвърт и 2:23 минути преди края дори стигнаха до обрат за 9:8, но гърците изравниха 36 секунди по-късно с четвъртото попадение на Янис Фунтулис, който беше най-резултатен в двубоя. Филип Филипович се отличи с два гола за Сърбия, който стартира надпревара в група "А" с равенство 13:13 срещу олимпийския първенец от Пекин 2008 Унгария.

Сърбите, които са настоящ световен и европейски шампион, имат отличия от последните четири Олимпиади, като най-предно класиране постигнаха в Атина 2004, когато спечелиха сребърните медали.

В група "Б" трикратният олимпийски и трикратен световен шампион Италия се наложи над аутсайдера Франция с 11:8 и с пълен актив от 4 точки оглави подреждането. "Адзурите" взеха ранен аванс от 3:1, а на почивката увеличиха преднината си до 8:4, което се оказа решаващо. По две попадения за успеха реализираха Пиетро Фильоли и Кристиан Пресчути. Игор Ковачевич и Симон Тибо също вкараха по два пъти за "петлите", които останаха на последно позиция с втора поредна загуба. Франция, златен медалист от Париж 1924 година, се класира за олимпийския турнир по водна топка за първи път от 24 години след Игрите в Барселона, където завърши на 11-о място.