• турнир-
  • рекорд

Каталунците биха Сампдория, Меси с два гола

Барселона спечели турнира "Жоан Ганпер" - 1

Барселона спечели трофея “Жоан Гампер”, след като на “Камп Ноу” победи Сампдория с 3:2. Голямата звезда на каталунците Лионел Меси постави още един рекорд, след като стана най-резултатният футболист в историята на турнира. До момента българската легенда Христо Стоичков заедно с Чики Бегиристайн и Хуан Мануел Асенси бяха №1 по попадения (7). Тази вечер обаче Меси вкара два пъти срещу Сампдория и вече има 8 гола, оглавявайки ранглистата на надпреварата.

Турнирът се провежда от 1966 година и е традиционен преди старта на сезона за Барселона. “Камп Ноу” видя всички нови попълнения на каталунците тази вечер.

Домакините можеха да поведат още в 3-та минута, когато Лука Дин центрира в наказателното поле на Сампдория, където Арда Туран стреля с глава, но Вивиано спаси. В 16-ата минута Андрес Иниеста пусна отличен пас към Лионел Меси, който със задна ножица продължи към Луис Суарес, а той отблизо с глава реализира. В 21-ата минута Барса поведе с 2:0. Иван Ракитич центрира в наказателното поле на Сампдория, Меси овладя на гърди, финтира противник и вкара в опразнената врата.

Сампдория бързо върна едно попадение в 23-та минута. Фабио Куалярела направи двойно подаване с Луис Муриел, който изскочи сам срещу Клаудио Браво и не пропусна да се разпише. В 34-ата минута Меси се разписа за втори път в мача за 3:1. Аржентинецът вкара директно от пряк свободен удар.

През второто полувреме и двамата треньори направиха смени, като за домакините в игра се появи новото попълнение Умтити, който смени Пике. Масип бе сменен от Тер Стеген, Камара влезе на мястото на Дин, Денис Суарес смени Андрес Иниеста, Андре Гомеш се появи в игра на мястото на Иван Ракитич.

В 66-ата минута Арда Туран уцели гредата след подаване на Лионел Меси. Денис Суарес бе близо да се разпише в 68-та минута, когато бе изведен сам срещу Вивиано, но след удара му топката отново срещна гредата.

В 75-та минута Бускетс и Меси бяха сменени от Серхи Сампер и Мунир Ел Хадади.

Сампдория отбеляза втори гол в 77-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Барселона, Хавиер Масчерано изпусна Будимир, който овладя топката на гърди и отблизо разстреля Тер Стеген.