Барселона спечели Суперкупата на Испания

• меси-
  • туран

Каталунците победиха Севиля с 3:0 на реванша

Барселона спечели Суперкупата на Испания - 1

Барселона спечели рекордната си дванадесета Суперкупа на Испания. Каталунците надделяха с класическото 3:0 над Севиля в срещата реванш, която се игра на "Ноу Камп", и с общ резултат 5:0 безапелационно грабнаха трофея.

Арда Туран се разписа на два пъти за тима на Луис Енрике, а един гол добави суперзвездата Лео Меси.

Севиля започна устремно, но всичко приключи за тях още в 10-ата минута. Тогава Меси изведе в удобна позиция  Туран и турчинът не остави шансове на Серхио Рико - 1:0. Гостите получиха шанс да изравнят резултата в 31-ата минута, когато бе отсъдена дузпа в тяхна полза.  Клаудио Браво обаче отгатна посоката на удара на Ибора и спаси.

Още в началото на второто полувреме Серхио Рико изчисти напосоки, кълбото попадна на крака на Арда Туран и бившият футболист на Атлетико Мадрид за втори път зарадва "Камп Ноу".

В 55-ата минута Меси оформи крайното 3:0. Дин центрира от левия фланг, а аржентинецът се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава окончателно довърши тима на Хорхе Сампаоли.