26 Август, 2016 20:55, обновена 26 Август, 2016 20:56 908 0

• първи точки

"Белите" победиха Монтана като гост

Славия взе първи точки в първенството - 1
Снимка: БТА

Монтана загуби с 1:2 домакинството си на Славия в първия мач от 5-ия кръг на Първа професионална лига. Това са първи три точки за "белите" в родния шампионат, които стартираха новия сезон с четири поредни загуби.

Домакините откриха резултата на градския стадион в Ловеч в 86-ата минута чрез Маркиньос и предвкусваха успеха, но Славия "възкръсна" в края на срещата. Георги Йомов изравни в 88-ата минута, а две по-късно Борислав Балджийски донесе пълния успех на столичани.

Така Славия се "отлепи" от дъното и вече заема 12-ата позиция. Монтана пък се смъкна на последната 14-а позиция с едва една спечелена точка.