Съперник на Лудогорец с класическа победа

• фишер-
  • лудогорец

Базел реши мача с Тун още в самото начало

Съперник на Лудогорец с класическа победа - 1

Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига Базел продължава безгрешния си ход от началото на сезона в швейцарското първенство. В мач от 6 кръг тимът на Урс Фишер записа класически успех с 3:0 като гост на Тун.

Гостите от „Санкт Якоб Парк“ си гарантираха успеха още в първите 20 минути, когато паднаха и всички попадения на „Стокхорн Арена“ в Тун.

Михаел Ланг даде аванс на Базел още в четвъртата минута на двубоя. Марк Янко удвои в 13-ата. Шест минути по-късно Лука Джуфи оформи крайния резултат.

С този успех тимът на Ус Фишер събра пълен актив от 18 точки след шест изиграни мача и има аванс от шест пункта пред втория Люцерн. Тун е на последната 10-а позиция с 5 точки.