• us open-
  • тенис

Сърбинът надделя над Иржи Янович след почти 3 часа игра

Трудно начало за Джокович в САЩ - 1

Световният номер 1 в мъжки тенис Новак Джокович постигна трудна победа над поляка Иржи Янович в среща от първия кръг на US Open. Сърбинът спечели мача с :3, 5:7, 6:2, 6:1 след два часа и 37 минути игра, но притесни феновете си, след като видимо стана ясна, че все още има проблеми с китката.

Джокера на няколко пъти взима медицински тайм аут, докато болките отшумят.

В първия сет Джокович стигна до пробив в шестия гейм и поведе с 4:2, за да го вземе в крайна сметка с 6:3.

Втората част Янович показа зъби и осъществи два пробива, с които изравни резултата до 1:1 сета. В следващите два обаче световният номер 1 не остави никакви шансове на своя съперник и ги спечели съответно с 6:2, 6:1.

В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу чеха Иржи Весели.