• колумбия-
  • квалификация

Асът на Барса вкара победния гол за 2:1 срещу Колумбия

Неймар отново герой за Бразилия - 1

Националният отбор на Бразилия постигна изключително важна победа с 2:1 над Колумбия в 8-ия кръг на квалификациите в зона Южна Америка, за да се изравни с Аржентина на второто място във временното класиране.

В момента Селесао има 15 точки в актива си, колкото имат и гаучосите, а лидер е Уругвай с 16 пункта на сметката си.

Мачът на стадион "Арена Амазония" в Манаус започна прекрасно за домакините, защото още във втората минута Жоао Миранда откри резултата.

Десетина минути преди паузата обаче Маркиньос си набута автогол, след което резултатът се запази до 74-ата минута. Тогава звездата на Барселона Неймар отбеляза поредния си важен гол с националната фланелка.

Припомняме, че Неймар вкара един от головете срещу Германия на финала на Олимпиадата (1:1 в редовното време). При дузпите той реализира последната решаваща и донесе първата олимпийска титла на "златистите".